Wolontariat oczami wolontariuszy

Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej działało w Miastach Gospodarzach prawie 2500 wolontariuszy. Główną rolą wolontariuszy było wspieranie informacją kibiców, turystów, dziennikarzy i mieszkańców miast, czym przyczynili się do tworzenia jakości obsługi po stronie publicznej.

Działania wolontariuszy były pozytywnie relacjonowane przez media, jako organizatorzy przeprowadziliśmy własne podsumowania. Trzecim ważnym elementem podsumowania były opinie i odczucia wolontariuszy – tą perspektywę przedstawia analiza ankiet ewaluacyjnych realizowanych na 3 etapch: po rozmowach rekrutacyjnych, po szkoleniach i po zakończeniu działań podczas Turnieju. Jak sami zaangażowani ocenili organizację i koordynację ich działań? Czy czas pracy w wolontariacie przyniósł im osobiste korzyści? Czy można było pewne rzeczy zorganizować lepiej? Na te i na inne pytania, niniejszy raport próbuje wskazać odpowiedzi.

 

Pełny raport z ankiet ewlauacyjnych jest do pobrania w formacie PDF (klikając w poniższy link). Możliwe jest też obejrzenie analizy w formie filmu. "Wolontariat Miast Gospodarzy - oczami wolontariuszy" do pobrania w formacie PDF