Inni o wolontariuszach

INNI O WOLONTARIUSZACH

Opinie, komentarze kibiców, turystów, mieszkańców, dziennikarzy oraz osób współpracujących z wolontariatem Miast Gospodarzy o wolontariuszach


Kibice i turyści

Wolontariusze są bardzo widoczni i pomocni. Jeden z nich udzielił mi informacje odnośnie tego co się dzieje w mieście. Tak trzymajcie dalej!

Marek, kibic

Wolontariuszka pomogła nam kupić bilety na dworcu. Świetnie tłumaczyła co mówi Pani w kasie. Bez niej na pewno nie udało by nam się kupić biletów. Była świetna!

Rory i Orlaigh (Irlandia)

Są super, bardzo pomocni i przyjacielscy

Pedro (Hiszpania) 

Przyjechaliśmy do Warszawy nie na Euro 2012, ale żeby pozwiedzać to wspaniałe miasto. Na lotnisku pomogła nam wolontariuszka Ania, która wskazała drogę do pociągu i powiedziała, co warto zwiedzić. Zrobiła na nas świetne pierwsze wrażenie! Dziękujemy

Theodor i Marta, turyści z Bułgarii

Jedna z wolontariuszek nauczyła mnie mówić „dzień dobry”, „dziękuję” i „do widzenia”. Ciężki ten język polski…

Nikos, grecki kibic we Wrocławiu

Polskie pierogi są pyszne!

Hiszpańscy kibice we Wrocławiu

Wolontariusze są po prostu super - bardzo pomocni, uśmiechnięci i weseli, no i dobrze przygotowani. Pytaliśmy o drogę na Dworcu Centralnym, pod stadionem i tutaj (w Strefie Kibica), bo nie znamy miasta.

Janusz i Maciej, kibice ze Szczecina

Bardzo mili wolontariusze, wszystko wiedzą, wszystko mówią i, co najważniejsze, piękne dziewczyny

Farid, kibic z Paryża w Poznaniu

Dobrze że mają mapę inaczej bym nie trafił. Jestem z Krakowa i jeszcze trochę błądzę. Powinno być ich więcej w centrum, bo w tym tłumie można się zgubić.

Krzysztof, kibic z Krakowa w Gdańsku 

Wolontariusze są na tym samym poziomie co piwo, czyli bardzo dobrzy!

Peter, kibic z Irlandii w Gdańsku

Trochę się dziś wolontariusze zlewali z kibicami Irlandzkimi przez te zielone stroje, ale jak udało mi się ich odnaleźć to byli bardzo pomocni.

Katarzyna, na ul. Długiej w Gdańsku

Wyjaśnili mi drogę na stadion i do Hotelu. Proszę im bardzo podziękować. W ogóle czujemy się bardzo dobrze w Gdańsku, choć myśleliśmy że jest mniejszy.

Aithne, turystka z Irlandii w Gdańsku 

Nie znam w ogóle Wrocławia, ale już po przyjeździe na Dworzec PKP spotkałem wolontariuszy, którzy udzielili mi kilka cennych wskazówek jak sprawnie poruszać się po tym mieście.

Michał z Sosnowca we Wrocławiu

Wszyscy wolontariusze są bardzo pomocni i uprzejmi. Jak potrzebujemy z moimi znajomymi jakichś informacji to wiemy do kogo podejść.

Jiří z Czech we Wrocławiu 

Wolontariusze są bardzo pomocni, znają dobrze strefę kibica dzięki czemu pomogli mi dotrzeć do miejsca którego szukałem.

Michał, kibic w Warszawie

Zawsze uśmiechnięci i pomocni, chętnie ich pytam o pomoc jak nie mogę czegoś znaleźć.

Wiktoria, kibicka w Warszawie 

Przyjechałem do Polski na Euro z Australii. Jestem pierwszy raz w tym kraju i dzięki wolontariuszom mój pobyt jest dużo przyjemniejszy. Dziękuje!

Michael, Australijczyk we Wrocławiu

Napisali mi po polsku na kartce - Dziękuje Bardzo

Dermot (Irlandia)

Dlaczego Wasi wolontariusze kibicują Irlandii?

Nikola, (Chorwacja) o strojach wolontariuszy

Wasze wolontariuszki są piękne! Czy szukają może męza?

Roberto, (Włochy

 

Dziennikarze

I love Lian (Chinese Volunteer from Media Centre). She was very helpful for us today and we are going to write about her in our newspaper.

Dziennikarz chińskiej gazety Hefei Evening News

Myślę, że fani z Irlandii docenili zorganizowany „Flash Mob” w Poznaniu. Irlandczycy dużo kibicowali przez ten czas w Poznaniu i to bardzo miłe, że zauważyliście, że nie tylko tu piliśmy.

Kevin Doyle, Evening Herald, dziennikarz z Irlandii, Poznań

Wolontariusze są wszędzie. Sam potrzebowałem pomocy w okolicach stadionu we Wrocławiu. Wolontariusz skierował mnie do odpowiedniej bramy, dzięki czemu mogłem wejść szybko i sprawnie. Przesympatyczne dziewczyny. Co ważne, na plakietkach widać, że posługują się wieloma językami. Bardzo pomocne dla obcokrajowców. Rewelacja!

Mariusz Piekarski, dziennikarz RMF FM, Warszawa

Są potrzebni, robią dobrą robotę. Doceniamy stopień w jaki angażują się w niesienie nam pomocy. Jesteśmy wdzięczni. Znajomość wielu języków obcych przez wolontariuszy bardzo nam pomogła

Albert Font, dziennikarz TVE – publicznej telewizji hiszpańskiej, Gdańsk

W związku z Euro 2012 od prawie dwóch tygodni uczestniczę w życiu miasta. Jestem w ciągłym kontakcie z kibicami z zagranicy. Pomoc jaką niosą wolontariusze jest bez wątpienia w ich i moim mniemaniu bardzo potrzebna. Obcokrajowcy twierdzą, że o wszystko mogą pytać, przy czym młodzi, na zielono ubrani ludzie, są mili, uśmiechnięci, a co najważniejsze kompetentni

Elwira Zabłocka, dziennikarka TVT, Gdańsk

 

Osoby współpracujące z wolontariuszami

Wszyscy wolontariusze są super. Nie mam z nimi żadnych problemów i bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje, a do tego są zawsze uśmiechnięci.

Andrzej, Ochroniarz w Pałacu Kultury i Nauki (Centrum Prasowe)

 W skali od 1 do 10 wolontariusze dostają 11! Wychodzą z własną inicjatywą, są otwarci i przyjaźnie nastawieni. Tworzą przyjemną atmosferę na dworcu. Rozwiązują też problem, jakim jest dla nas bariera językowa.

Wojtek, Jacek, Michał, pracownicy Dworca Centralnego

Wolontariusze wykonują bardzo ciężką pracę, pomagają osobom wracającym z meczów pociągiem. W Warszawie po meczu Polska – Rosja obsłużyli 15000 kibiców!

Szymon Konop, Koordynator Projektu Obsługi Transportowej w Warszawie

Z wstępnych badań wynika, że goście bardzo wysoko oceniają atmosferę i organizację turnieju w Polsce. Z pewnością wpływ na to ma bardzo dobra praca wolontariuszy.

Paweł Madler, Koordynator ds. Promocji, PL.2012, Warszawa

Zaskoczyło mnie ich zaangażowanie, często zostają po swoich dyżurach, żeby dokończyć zadania. Nie zniechęcają się mimo trudów pracy, jednym słowem sprawdzili się.

Barbara Toczyńska, koordynatorka wolontariuszy wsparcia służb medycznych i służb bezpieczeństwa w Gdańsku

Wolontariusze są znakomici, realizują sumiennie powierzone im zadania. Jestem dumny, że mamy tak udaną wizytówkę miasta.

Wojciech Dąbrowski, koordynator wolontariuszy w przestrzeni publicznej w Gdańsku

Każdy wolontariusz jest inny i wyjątkowy. Cieszę się, że mogłem poznać takie wspaniałe osoby i mam nadzieje, że będę z nimi w kontakcie po turnieju. 

Krzysztof Szumowski, koordynator wolontariuszy w Krajowym Sztabie Operacyjnym w Warszawie, PL.2012

Osoby w Centrum Prasowym i Infolinii są niesamowicie pomocne i uśmiechnięte. Zawstydzają innych rzadko spotykanym w dzisiejszych czasach optymizmem.

Zuzanna Topiłko, koordynatorka Centrum Medialnego i Infolinii w Warszawie

Wolontariusze na dworcu w Poznaniu wykonali fantastyczną pracę. Udowodnili, że polski dworzec może kojarzyć się z rzetelną informacją, uśmiechem i otwartością. Praca z nimi była dla mnie wielką przyjemnością i dała mnóstwo satysfakcji. Dziękuję im za to!

Zuzanna Marszewska, koordynatorka wolontariuszy na dworcach PKP w Poznaniu, PL.2012

Wolontariusze Mobilnych Punktów Informacyjnych radzili sobie świetnie w każdym miejscu - czy to w pobliżu stadionu czy też na drugim końcu miasta w okolicach Stadionu Olimpijskiego. Ich pomysłowość i kreatywność przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania, gdyż skutecznie przekonywali kierowców do pozostawiania swoich samochodów nawet przy najbardziej ruchliwych ulicach. Mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję z nimi współpracować!

Agnieszka Szymerowska, koordynatorka wolontariuszy w Mobilnych Punktach Informacyjnych we Wrocławiu

 We Wrocławskim Centrum Wolontariatu przestrzeni jest dużo, dlatego też zaangażowanych w jego obsługę było 20 wolontariuszy. W dni meczowe wychodzili też na pobliskie skrzyżowania i udzielali informacji zagubionym kibicom. Centrum Wolontariatu działało również niczym baza awaryjna, skąd wysyłano osoby w miejsca, w których potrzebowano Wolontariuszy. Bardzo cieszy mnie możliwość współpracowania z tak uprzejmymi i sumiennymi ludźmi. Koordynowanie ich pracy to czysta przyjemność

Kinga Zabawa, koordynatorka Centrum Wolontariatu we Wrocławiu